יידוע, שימוע


יידוע, הודעת יידוע ראשונה, הודעת יידוע שנייה ושימוע בהליך הפלילי הינם מונחים שונים אשר חוסים תחת אותו רעיון, מתן הזדמנות לשכנע את רשויות התביעה לסגור את תיק החקירה.

השימוע הינו הכלי המרכזי שבאמצעותו ניתן לסגור את התיק הפלילי לפני פתיחת המשפט הפלילי, בוודאות מוחלטת ובמינימום סיכונים.

​בפועל מדובר בסוג של משא-ומתן עם רשויות התביעה על- בסיס עיקרי הראיות שבתיק וזאת בכדי לגרום לתביעה להחליט על סגירת התיק הפלילי ו/או על ענישה מקלה (הסדר-טיעון).

ניהול השימוע הפלילי מחייב את הסניגור הפלילי להחליט איזה "קלפים" לחשוף ואיזה לא, חשיפה "רחבה מדי" תכין ותעזור לתביעה ואילו חשיפה "צרה מידי" לא תמקסם את טובת החשוד/נאשם בפלילים.

על-כן, ההחלטה אם ואיך לקיים שימוע פלילי בטרם הגשת כתב-אישום פלילי הינה כבדת משקל ובעלת השלכות מרחיקות לכת.

משרד עו"ד פלילי וצווארון לבן עופר רשו הינו בעל ניסיון רב והצלחות מוכחות רבות באין ספור שימועים פליליים מוצלחים שנערכו ללקוחות המשרד.

עם קבלת מכתב יידוע, המלצתי החד-משמעית הינה להיוועץ בעורך-דין פלילי וצווארון לבן מקצועי, יסודי ומיומן.

היערכות מוקדמת = הצלחה בטוחה.

תחומי התמחות


השאר פרטים ונחזור באופן מיידי


  הוגש כנגדך כתב-אישום האם יש לך סיכוי?


  קודם כל התשובה היא כן, בהחלט!!!
  בישראל, נכון ל-2018, משטרת ישראל הגישה 46,704 כתבי-אישום, ולא כולם הסתיימו בהרשעה.
  להלן כלים מעשיים לצורך קבלת ההחלטות הנכונות.

  1. קח נשימה ותבין שאתה לא צריך לקבל החלטות מהירות ומתוך לחץ. אמת, המצב לא נעים, אי-וודאות מטורפת, חששות, לאן הולכים, איך העניין יסתיים? האם אשב בכלא? מה יגידו הסובבים אותי? להסתיר? לשתף?
  2. כן, שתף אדם קרוב שאתה מעריך וסומך על שיקול-דעתו, במצבים מלחיצים ולחוצים חשוב שיהיה לידך אדם נוסף. כך, לרוב, תוכל להימנע מטעויות.
  3. כתב-האישום הוא רק “צד אחד למטבע”. האמת שלך היא הצד השני ושום דבר לא סגור, לרוב בשלב ההחלטה להגיש את כתב-האישום למדינה אין את כל המידע שיש לך. החיסרון של המדינה הוא היתרון שלך וצריך לדעת היטב איך לנצל אותו.
  4. גם בשלב זה אפשר “לדבר” עם המדינה ולשכנע אותה שהיא טועה. הגשת כתב-האישום היא לא סוף הדרך אלא רק ההתחלה והמדינה יודעת זאת היטב. גם המדינה יודעת שלא יהיה לה קל להוכיח את המתואר בכתב-האישום (העדים עדיין לא נחקרו על דוכן העדים, היא לא יודעת את כל מה שהנאשם יודע ויש לו להציג ועוד) ולכן שווה לה להקשיב לך.
  5. המדינה לא מחזיקה בכל המידע שאתה יודע. חשוב להיות יצירתיים ולנסות למצוא כל פרט שיכול להוכיח את האמת שלך. בכדי לפוצץ בלון מספיקה סיכה קטנה.
  6. אל תבזבז זמן יקר ואל תחכה לרגע האחרון. המועד שנקבע לך לדיון נראה רחוק אבל בכדי להכין את הצד שלך הכי טוב רצוי להתחיל לעבוד בלי לחץ. לעיתים ההגעה לחומרים חשובים שיכולים לעזור לך לוקחת זמן.
  7. אל תקשיב לסיפורים של אחרים. לכל מקרה יש את הייחוד שלו ואין מקרה אחד דומה לאחר. העובדה ששמעת או קראת כי “במקרה שלך” העונש הוא כזה לא אומרת שזה באמת נכון.
  8. לימוד חומר-החקירה המצוי בידי התביעה הוא שלב קריטי להצלחה. עם הגשת כתב-האישום יש לך זכות לקבל את חומר החקירה שנערכה בעניינך. לימוד והבנת החומר באופן יסודי ולפרטי פרטים יכול להוות את ההבדל.
  9. האמן בעצמך ובחפותך ולך “עד הסוף” עם האמת שלך. ועדיין, תמיד תסתכל ותקשיב, אולי המדינה נותנת לך הטבה שכדאי לשקול אותה. לא תמיד האמת העובדתית חופפת את האמת המשפטית, כך שלא תמיד אפשר להוכיח את השקר.
  10. והכי חשוב, מצא עורך-דין פלילי וצווארון לבן טוב שאתה יכול להאמין ולסמוך עליו. הליך קבלת ההחלטות בכל רגע נתון חייב לשקלל את כל הנתונים באופן מקצועני ואין כאן מקום לטעויות.

  אני כאן עבורך בכל שאלה. 054-7724545

  השאר פרטים ונחזור באופן מיידי


  לא מתחילים הליך משפטי מבלי שבדקת את סיכוייך, הבנת מה עומד להתרחש וקיבלת תוכנית עבודה מוצלחת בהתייחס למצבך המשפטי.

   × התקשרות מיידית
   דילוג לתוכן